Letiště Benátky | Letecky do Benátky

benatky-bg-header-title.png
     
         
 
 

Letiště Benátky Treviso

 

Letiště Treviso je menší z obou benátských letišť a nachází se ve vzdálenosti přibližně 20 km od Benátek. Letiště je všeobecně vnímáno jako nízkonákladové a letenky sem jsou pravděpodobně nejlevnější ze všech destinací dostupných z České republiky. Létají sem společnosti Ryanair a Wizz Air a ročně odbaví průměrně přes 2 miliony cestujících.

Do centra Benátek se odtud můžete dostat jednoduše autobusem - jednosměrná jízdenka stojí 7 EUR a zpáteční 13 EUR, přičemž autobus jezdí každých 15 - 30 minut a cesta trvá asi 30 minut. Můžete také využít ACTT autobus, kterým dojedete na nádraží do Trevisa za 1,50 EUR a odtud vlakem do stanice Mestre nebo Santa Lucia. Vlak jezdí zhruba každých 20 minut a cesta stojí 2,85 EUR v jednom směru. Tato varianta je tedy levnější a trvá přibližně stejnou dobu, je však o něco komplikovanější. Jednosměrná cesta do centra Benátek s využitím taxislužby stojí pro max. 5 pasažérů okolo 85 EUR, soukromé vodní taxi vyjde asi na 120 EUR.

Nejširší nabídku letenek do Benátek za skvělé ceny najdete na našich stránkách letenky.travel.cz. Stačí si vybrat a letenku jednoduše zakoupit online!

Doprava z letiště Treviso do Benátek

 

Letiště Benátky Marco Polo

 

Větší a vytíženější benátské letiště leží ve vzdálenosti asi severně 8 km od Benátek. Své jméno dostalo po slavném benátském rodákovi, kupci a cestovateli Marcu Polovi, který žil na přelomu 13. a 14. století. Letiště obsluhuje lety z celého světa, včetně dálkových letů do Severní Ameriky. Ročně obslouží přes 8 milionů pasažérů a jedná se tak o páté nejvytíženější letiště v Itálii.

Do Benátek jezdí z tohoto letiště každých 20 minut přímý autobus (modrá linka) - jednosměrná jízdenka stojí 5 EUR a zpáteční 9 EUR. Můžete využít také veřejnou autobusovou dopravu - trasu obsluhuje autobus č. 5 - jednosměrná jízdenka stojí 1 EUR, ale cesta trvá o poznání déle než modrým autobusem, asi 50 minut. Pokud dáváte přednost taxi, to pro 5 pasažérů vyjde přibližně na 60 EUR. Pokud si cestu chcete opravdu užít, můžete využít soukromé vodní taxi, cena je však mnohem vyšší - zhruba 120 EUR.

Letecké zájezdy do Benátek

OdDníKamDop.Str.Cena
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Počasí v oblasti Venice

Aktualizováno 13/03/2016 01:19skoro jasnoskoro jasno11 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje