Počasí Benátky | Teploty Benátky

benatky-bg-header-title.png
     
         
 
 

Počasí v Benátkách

 

Kdy Benátky navštívit? Kdykoliv! Podnebí je zde samozřejmě teplejší než u nás. Milovníci horkých dnů sem mohou vyrazit v létě, setkají se však s obrovským počtem turistů a to romantice samozřejmě ukrajuje značný díl. Jaro i podzim nabízejí příjemné teploty, teplota začíná stoupat začátkem dubna a na příjemných hodnotách je ještě na přelomu října a listopadu. Ale ani zimní návštěva není zavrženíhodná. Teplota v zimních měsících se přes den pohybuje sice pouze kolem 5 stupňů, ale samotářské povahy se zde budou cítit mnohem lépe. Nikdy jindy se Vám asi nestane, abyste mohli postranní uličky objevovat zcela sami. Ovšem jen do začátku slavného karnevalu, kdy se zaplní snad každý kout města. Doba karnevalu je každoročně vrcholem turistického ruchu ve městě a rozhodně patří mezi nezapomenutelné zážitky. V zimě se navíc Benátky často zahalují do husté mlhy, což jim přidává na kouzlu.

Last minute zájezdy do Benátek do 10 000 Kč

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Průměrné teploty v Benátkách

 

Zdroj: weatherspark.com

V grafu můžete vidět celoroční průměrné nejvyšší (červená) a nejnižší (modrá) teploty v Benátkách během roku. Průměrná teplota v Benátkách se během roku většinou pohybuje mezi 0 °C a 28 °C a jen výjimečně se dostane pod -4 °C nebo přes 32 °C.

 Jaro v Benátkách

Už kvůli počasí je návštěva Benátek na jaře skvělý nápad - teploty jsou nižší než než v létě, ale vyšší než na podzim a v zimě, slunečního svitu je požehnaně a turistů méně než na vrcholu sezóny. Průměrné teploty se pohybují mezi 12 °C na začátku sezóny a 21 °C na konci jara. Čas od času samozřejmě můžete narazit na déšť, ale to ve všech evropských metropolích.

 Léto v Benátkách

Léto v Benátkách začíná v červnu, kdy zde naměříte průměrné nejvyšší teploty kolem 25 °C a nejnižší kolem 16 °C. Nejvyšší teploty jsou zde, stejně jako u nás, v červenci a srpnu, kdy teplota často přesahuje 30 °C. Srážky v létě nejsou výjimkou, jsou často vítány jako příjemné osvěžení v horkých letních dnech. Vysoké teploty společně s vlhkostí často způsobují bouřky, které sice mohou narušit vaše plány, ale stejně tak mohou přidat na romantické atmosféře města. Po bouřce se často ihned dočkáte modré oblohy, protože přes léto je v Benátkách slunečního svitu opravdu dostatek - červenci až 9 hodin denně.

 Podzim v Benátkách

Typické podzimní počasí většinou do Benátek přichází až v listopadu, do té doby si můžete stále užívat až 7 hodin slunečního svitu denně. V listopadu začínají přibývat mlhy a noci bývají chladné. Na podzim vás může zastihnout více srážek, ale zase zde nenarazíte na tolik turistů a nebudou vás trápit ani příliš vysoké a ani příliš nízké teploty.

 Zima v Benátkách

Zima je překvapivě nejsušším obdobím roku, i když srážky se nemění až tak ve frekvenci jako v typu. V zimě můžete narazit spíše na lehčí deštík, který však trvá déle. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou nejvyšší teplotou 6 °C a průměrnými minimálními teplotami těsně pod bodem mrazu. Prosinec a únor jsou jen o málo teplejší. Rozhodně počasí nepodceňujte, vítr od Jadranu může ve spojení s všudypřítomnou vodou znamenat opravdu nízkou pocitovou teplotu. Rozhodně doporučujeme šálu, rukavice a teplý kabát, zvláště pokud plánujete projížďku po kanále. I v zimě je zde velká pravděpodobnost, že narazíte na slunečný den, což je přesně to pravé pro poznávání Benátek.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Počasí v oblasti Venice

Aktualizováno 13/03/2016 01:19skoro jasnoskoro jasno11 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje